28 kwietnia 2017 10:54 | Aktualności

Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej

26 kwietnia 2017r. w Urzędzie Gminy w Oławie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Chwalibożycach. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VI.

Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn ze szkół: Bystrzyca, Osiek, Gać, Marcinkowice, Ścinawa Polska, Drzemlikowice oraz Chwalibożyce. Tematem przewodnim konkursu była – „Woda, ziemia, powietrze – bioróżnorodność organizmów żyjących na Ziemi”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje pomysły na temat bioróżnorodności w formie atrakcyjnych plakatów. Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę przyrodniczo--ekologiczną w formie: testów, krzyżówek, zadań otwartych i umiejętności praktycznych.

Konkurs został wysoko oceniony zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Uczniowie mimo swojego młodego wieku prezentowali wysoki poziom wiedzy przyrodniczej i udowodnili, że są z „przyrodą na ty”.

Naszą szkołę reprezentowali: Jasiek Druszcz oraz Kinga Lasota.

Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca trudno było typować zwycięzców. Ostatecznie okazali się nimi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osieku (Mateusz Borsuk i Maciej Reczuch), którzy zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach (Magdalena Gawlińska, Julia Taraziewicz), trzecie miejsce Szkoła w Gaci. (Emilia Boratyńska, Maciej Cichosz).

Szczególne podziękowania należą się sponsorom: Urzędowi Gminy Oława, Starostwu Powiatowemu w Oławie oraz ZGO w Gaci, dzięki którym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i upominki.

Konkurs był okazją do zaprezentowania się szkół, ale również umożliwił bliższe poznanie rówieśników oraz wymianę doświadczeń między szkołami. Organizatorzy konkursu: Monika Piasecka-Galej i Beata Jaruga, dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom i zapraszają do udziału w następnym roku.

BJ