03 maja 2017 18:45 | Aktualności

mBot przez tydzień w naszej szkole

W czwartek 4 maja zagości do nas mBot, robot do samodzielnego złożenia. Będziemy go składać na lekcjach zajęć komputerowych, programować, bawić się z nim i uczyć.

Obejrzyj filmiki-samouczki, może zostaniesz mistrzem programowania mBota.

Robotyka dla początkujących

Pierwsze spotkanie z mBotem odbyło sie w klasie VI. W piątek uczniowie obejrzeli filmy instruktażowe, a następnie testowali wbudowane programy. Widać potencjał programistów rośnie!

We wtorek, uczniowie klas I-III mieli wspaniałą zabawę. Dzięki makietom, wykonanym przez uczniów klasy III, mieli możliwość streowania robotem w określonej przestrzeni: zakupy w Biedronce, parkowanie przy McDonaldzie czy przejazd po rondzie, to tylko niektóre z zadań, które wykonywali. Sterowanie pilotem okazało sie wcale nie takie łatwe, skręcanie w prawo czy w lewo, stojąc na przeciwko robota, też sprawiało trudność na poczatku. Kolejne próby zakończyły się już sukcesem.

W kolejnych dniach będziemy programować robota za pomocą programu mBlock. Będzie wspaniale!

Szkoda, że przygoda z robotem trwa tylko tydzień. Może znajdzie sie jakiś sponsor, który nam go ufunduje, abyśmy rozwijali swoje zainteresowania programistyczne.

Mam pomysł, żeby przynosić makulaturę, a za zebrane pieniązki kupimy nawet 2 takie roboty. Poza tym konkurs zbiórki makulatury trwa.