27 października 2017 20:11 | Aktualności

Bezpieczna +. Akcja-próbna EWAKUACJA

Kolejnym zadaniem w projekcie Bezpieczna + było przeprowadzenie próbnej ewakuacji w naszej szkole. Wszyscy uczniowie otrzymali instrukcję, jak się zachować w czasie jej trwania. Wprawdzie wszyscy wiedzieliśmy, że bedzie to piątek ale tylko p.dyrektor i nauczyciele wiedzieli, o której godzinie. Z powodu deszczowej pogody uczniowie przygotowali się wcześniej, ubierając się w szatni i wyczekiwali trzech krótkich dzwonków.

Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, pani Inspektor BHP Joanna Zielińska zmierzyła czas opuszczenia szkoły, było to: 1,5 min! Funkcjonariusze straży pożarnej, sprawdzili jak ustawieni byliśmy na placu, dokumentację przeciwpożarową i oznakowanie w budynku. Otrzymaliśmy 5!