06 listopada 2017 17:37 | Aktualności

Bezpieczna + Długie przerwy z Samorządem Uczniowskim

Od kilku dni na korytarzu szkolnym pojawiają się ciekawe działania. Najpierw dla młodszych uczniów zorganizowano kącik zabaw, następnie Samorząd Uczniowski wymyślił kolejne zabawy, które przeprowadza na długiej przerwie. Są to:

- gra w ping-ponga

- gra w klasy

- gra w gumę i na skakance

- kącik relaksacyjny

- szachy i warcaby

- kącik plastyczny.

Przy każdym zadaniu stoją opiekunowie, którzy opracowali specjalne regulaminy. Nie chcemy żeby uczniowie używali klocków do rzucania! (a tak się często dzieje), chcemy szanować sie nawzajem oraz sprzęt, który jest dostępny.

Długa przerwa nie musi być nudna, może być aktywna ale pragniemy aby nie była hałaśliwa. Zarówno uczniowie, nauczyciele a także pracownicy szkoły, a nawet rodzice odwiedzajacy szkołę, zauważyli, że poziom hałasu na przerwach jest olbrzymi. W sekretariacie, czasami nie można rozmawiać przez telefon!

Gdy hałasujemy organizm nie jest w stanie zregenorwać się i być gotowy na następną porcję wiedzy na kolejnych lekcjach.

Rozmawiajmy, nie krzyczmy. Bawmy się kulturalnie i bezpiecznie.

Czekamy na kolejne pomysły-zgłaszajcie w Samorządzie Uczniowskim lub dodaj wpis na padlecie https://padlet.com/pillow/ulsy9u9q7z0v