27 listopada 2017 18:43 | Aktualności

Znamy laureatów Szkolnego Konkursu Poezji Angielskiej

27 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Były to eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz piąty organizuje Szkoła Podstawowa w Chwalibożycach. W przesłuchaniu wzięły udział dzieci z klas I, II, III oraz IV,V,VI. Uczniowie byli oceniani za pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność językową, ruch sceniczny i dobór rekwizytów.  W kategorii klas młodszych I miejsce zajął Szymon Sucharski, kl. II, II miejsce Iga Woźniak, kl. III, III miejsce Oliwia Banasik, kl. III.  Wśród uczniów kl. IV-VI na pierwszym miejscu znalazła się Natalia Grudzińska, kl. IV, II miejsce zajął Jakub Banasikr, kl. VI, a III miejsce przypadło Jakubowi Dobrowolskiemu z kl. V. Laureaci otrzymali nagrody, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom.

Uczniowie, którzy zajęli najwyższe miejsca (I i II) w najblizszy piatek biorą udział w zmaganiach na szczeblu gminnym.

Jedyną reprezentantką naszej szkoły w kategorii poezji niemieckojęzycznej jest Amelia Muchorowska (kl.VII).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy:)

Konkurs gminny odbędzie się 1 grudnia w Urzędzie Gminy Oława. Naszym uczniom życzymy duzo szczęścia.