01 grudnia 2017 20:16 | Aktualności

Dziś odbył się Gminny Konkurs Poezji Angielskiej i Niemieckiej

Dziś, 1 grudnia w Urzędzie Gminy Oława odbył się Gminny Konkurs Poezji Angielskiej i Niemieckiej organizowany przez naszą szkołę. W latach poprzednich recytowali wyłącznie utwory angielskie. Od tego roku, w związku z nową podstawą programową, która umożliwia naukę drugiego języka obcego w szkole podstawowej, nasze dzieci mają możliwość prezentować wiersze także w języku niemieckim.

Szkołę reprezentowało 5 uczniów: z klas młodszych Szymon Sucharski oraz Iga Woźniak, z klas starszych Natalia Grudzińska, Amelia Muchorowska i Jakub Dobrowolski. Amelka prezentowała wiersz niemiecki, pozostali recytowali po angielsku.

Jury złożone z wszystkich nauczycieli-opiekunów oraz pań z DODN Wrocław przyznało naszym dzieciom 3 nagrody: Natalii Grudzińskiej i Amelii Muchorowskiej drugie miejsca, a Idze Woźniak 3. miejsce. Bardzo dobrze spisali się chłopcy - Kuba i Szymon, zabrakło szczęscia aby uplasować sie wyżej.

Organizatorkami konkursu były panie: Monika Piasecka-Galej, Marzena Królicka oraz Kamila Szyszka

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!