03 października 2019 20:54 | Aktualności

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W piątek 27 września uczniowie z klas 4, 5, 6  i 8  Szkoły Podstawowej w Chwalibożycach i Szkoły Podstawowej w Osieku, uczestniczyli w 1 dniowej wycieczce do Parku Narodowego Gór Stołowych i Kudowy Zdroju.

Podczas wycieczki odwiedziliśmy  Park Narodowy Gór Stołowych, a konkretnie  jego część, Błędne Skały, gdzie pod opieką przewodnika poznawaliśmy świat chronionej na tym terenie fauny i flory, a także mogliśmy podziwiać ciekawe formy skalne w trakcie pokonywania skalnego labiryntu.

Odwiedziliśmy Ekocentrum, które jest ośrodkiem edukacyjno-wystawienniczym PN Gór Stołowych, gdzie prezentowana jest nowoczesna, multimedialna i interaktywna ekspozycja przybliżająca walory przyrodnicze i kulturowe Gór Stołowych.

Na koniec krótka wizyta  w Parku Zdrojowym, odwiedzenie Pijalni Wód oraz wspólny posiłek- obiad w Kudowie Zdroju.

Wycieczka bardzo udana. Krótki czas, a mnóstwo wrażeń!

Pozdrawiam!

J. Borska

W imieniu uczniów dziękuję p.Arturowi Batórowi, inp. ds ochrony środowiska z urzędu Gminy Oława, za dofinansowanie wycieczki.