10 grudnia 2019 15:11 | Aktualności

Eksperci Programowania w klasach I-III

Nie tylko starsi uczą się programowania. Na zajęciach klas I-III uczniowie poznają programy do programowania poprzez zabawy:

- maty do kodowania,

- łamigłówki,

- Scratch Jr na tabletach

-klocki Lego (WeDo2)

Przy dobrym humorze programowanie nie jest trudne ani straszne!

Uczniowie klasy III wzięli udział w międzynarodowej akcji GODZINA KODOWANIA 2020.

Celem projektu jest:

-zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej,

-podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej

- zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego szkół objętych wsparciem poprzez pozostawienie w placówkach po zakończeniu projektu całego sprzętu teleinformatycznego, materiałów i pomocy dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia zajęć.

Dofinansowanie: 1 539 732,00 ZŁ

Projekt „Eksperci Programowania w podregionie wrocławskim” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.